Sen se stal skutečností, Šonka se stal letošním šampiónem!

Průběh šampionátu letošní sezóny Martina Šonky nebyl vůbec špatný, v Abu Dhabi skončil na čtvrtém místě, což nebylo špatné, následoval závod v Cannes, kde se bohužel umístil 8. Pak se vše začalo zlepšovat – třetí místo v Chibě a následně hned tři vítězství v řadě za sebou – Budapešť, Kazaň, Wiener Neustadt. Zklamání přišlo až v Indianapolis, kde se Martin umístil na 10. místě. Chuť si dozajista spravil v posledním kole sezóny ve Fort Worth, kde nejen že zvítězil, ale také získal titul mistra světa, který měl na dosah již v loňském roce!

Nyní si však připomeňme klíčový průběh závodu ve Fort Worth.

Round Of 14 – Smoke on!

Matt Hall vs. Pete McLeod. Z tohoto duelu vyšel nejlépe Matt Hall, který zalétl čistý čas 0’54,266″, oproti tomu Pete McLeod dostal tři sekundy penalizaci za pylon hit.

Ve třetím rozletu se utkal Michael Goulian s Cristianem Boltonem. Bolton dostal šest vteřin penalizaci za překročení G a dvakrát za nesprávný průlet pylony. Michael Goulian zalétl sice čistý čas, ale ze všech pilotů nejpomalejší.

Pátý rozlet – Yoshihide Muroya zvaný také jako nebeský samuraj vs. Petr Kopfstein. Petr letěl sice krásně, ale po pylon hitu bylo bohužel rozhodnuto v Japoncův prospěch.

Následoval souboj Martin Sonka vs. Nicolas Ivanoff, v tomto souboji suverénně zvítězil Martin Šonka, který stanovil nejrychlejší čas a postoupil do round of 8, kde na něj čekal Michael Goulian. ,,Je krásné, že se s Michaelem setkám v rounf of 8, bojujeme o titul, tak proč o tom nerozhodnout už v round of 8??“ Komentoval Martin Šonka s velkým odhodláním.

 

Round of 8:

Rozlet číslo tři – Matt Hall vs. Juan Velarde. Španěl Velarde nesprávně prolétl pylony, za což byl penalizován dvěma sekundami a pomyslnou cílovou pásku protnul v čase 0’55,645″, jenž ani zdaleka nestačil na čistý let v podání Matta Halla, který round of 8 zakončil s časem 0’53,269″.

Následoval poslední ostře sledovaný souboj, kde se rozhodovalo o titulu tří pokušitelů. Michael Goulian se jako první vrhl na věc a chyboval. Dvakrát nesprávně prolétl pylony a s penalizací čtyř vteřin bylo téměř rozhodnuto. Martin Šonka musel zaletět čistý let, kde nemusel příliš spěchat, a tak se také stalo. S časem 0’53,031″ postoupil do round of 4. Hall, nebo Šonka? Kdo z nich zvítězí, je novým mistrem světa. Kdyby Martin doletěl druhý za Mattem Hallem na titul by to bohužel o jediný bod nestačilo.

Round of 4:

Souboj dvou bývalých armádních pilotů a nečekané drama.

Jako první se na texaskou trať vydal Kirby Chambliss, který stanovil první čas – 0’54,064″, dle předchozích výsledků Matta Halla a Martina Šonky to nebyl nějak agresivní čas, jenž by jim měl dělat nějaké potíže.
Druhý se na trať vydal Brit Ben Murphy, jehož čas byl o chloupek pomalejší.

Vyzyvatel Matt Hall prolétl startem a předváděl neskutečně krásný a čistý let… čas 0’53,100″ byl pro české diváky a všechny fanoušky Martina Šonky děsivý, ne však nemožný překonat.

To nejlepší nakonec! Martin Šonka nasadil ostré tempo, jenž bylo vidět i na mezičasech, které svítily zeleně a ve prospěch českého národa. Vertikální obraty se Martinovi dařily opravdu bravurně a s časem 0’52,796″ mu zajistily titul mistra světa!

 

Martin Šonka děkujeme!!!!