Red Bull oznámil konec seriálu Red Bull Air Race!

Šokující zprávu dnes oficiálně oznámil hlavní sponzor a držitel licence seriálu Red Bull Air Race – letošní sezóna je poslední!

Red Bull Air Race byl už z počátku sezóny opředen mnoha záhadami, tajemstvími či nejistotou ohledně neúplného závodního kalendáře, nejprve přišlo zrušení jednoho z nejoblíbenějších závodů v Budapešti, pak se jej nakonec organizátoři pro zájem fanoušků rozhodli přesunout k Balatonu a nakonec přišlo zdrcující oznámení, které někteří piloti tušili.  Hlavní sponzor a majitel licence Red Bull se rozhodl pro ukončení seriálu po letošní sezóně z naprosto nesmyslných důvodů. Zájem veřejnosti prý není dostatečný. Ačkoliv se seriál již dočkal pauzy v letech 2011 – 2013, tentokrát se stejný scénář nejspíše opakovat nebude.

Zbývající závody v tomto roce jsou: Kazaň, Rusko 15. – 16. června; Balaton, Maďarsko 13. – 14. července a Čiba, Japonsko 7. – 8. září.

Oficiální zpráva pořadatele zní následovně:

Od roku 2003 bylo v závodě Red Bull Air Race zahájeno více než 90 závodů. Největší piloti světa měli možnost soutěžit ve vysokorychlostním letu v nízké nadmořské výšce s extrémními manévry. Red Bull Air Race poskytoval sportovní zábavu nejvyšší kvality, ale nepřilákal úroveň vnějšího zájmu, jako mnoho jiných akcí Red Bull po celém světě.
 
Red Bull děkuje pilotům, jejich týmům, partnerům, hostitelským městům i zaměstnancům Red Bull za vše, co dělali, aby byly tyto události příjemné a nezapomenutelné.

My osobně jsme se účastnili loňského závodu v Budapešti, kde nechyběl český fanclub a spousta nadšených diváků – fanoušků z různých koutů světa, jenž přijeli podpořit své favority, víkend našlapaný doprovodným programem, kvalifikací a závodem se nám velice líbil a po jeho skončení jsme se jednohlasně shodli, že příště musíme jet znovu. Ačkoliv se již velmi těšíme na další závod,  tahle zpráva nás nemile překvapila. Pokud se Vám seriál líbí, nebo spíše líbil a ještě jste jej naživo neviděli, neváhejte, máte poslední šanci.