Závodníci jsou připraveni! Rallye Dakar může začít.

Jednačtyřicátý ročník rally Dakar vypukne za pár hodin, těší se na něj nejen všichni závodníci, ale i velká spousta motoristických fanoušků včetně naší redakce. Jezdci mají za sebou shakedown a my pro Vás máme první dojmy od těch našich zástupců.

Z týmu Buggyra Racing: 
„Místo testování jsme vybrali stejné jako vloni. Jsme asi 60 kilometrů od Limy. Známe to tady a pilotům se zde líbí, takže jsme nic nového nevymýšleli, navíc sem jezdí testovat i více týmů,“ řekl k výběru místa manažer týmu Jan Kalivoda.

Martin Kolomý je po předzávodním testování spokojený a s velkým odhodláním připraven ku startu jednačtyřicátého ročníku rally Dakar. „Hodně dnes svítilo sluníčko a písek byl měkký, takže jsme si vyzkoušeli různá nastavení. Tatra fungovala naprosto bez problémů, tak věřme, že to vydrží i během závodu,“ hodnotil testování Martin Kolomý. „Oproti loňsku jsme udělali pár změn na autě. Máme nové elektrické svazky, jiné nastavení motoru, Tatra nám připravila druhé nápravy, ale ten závod se bude nějak vyvíjet a my musíme reagovat v průběhu,“ dodal Kolomý.

Posádka Martina Šoltyse hlásí oproti loňsku jednu změnu v posádce, a sice zkušeného matadora Josefa Kalinu nahradil David Schovánek. „Myslím si, že to žádný problém nebude. Absolvovali jsme spolu již závod v Tunisku a vše klapalo, jak mělo, tak nevidím důvod, aby tomu tady bylo jinak,“ komentoval změny ve svém týmu Martin Šoltys. „Test se povedl. Obkroužili jsme zde asi čtyři kola. V kabině jsme si ještě ujasnili pár věcí týkající se komunikace, auto fungovalo bez problému, takže za mě spokojenost. Už se těším na ostrý závod,“ komentoval Martin Šoltys.

Pro Martina Kolomého je to letos jubilejní 10. start na rally Dakar, takže mu přejeme mnoho štěstí a co nejlepší umístění v kategorii trucků na rallye Dakar!

MP SPORTS:
Ivan Matoušek: ,,Měli jsme testovat už včera, ale vzhledem k tomu, že kvůli opravě letadla jsme museli čekat na letišti v Madridu osm hodin, tak jsme ztratili celé odpoledne testu, nicméně to vypadá, že to dnes bude stačit. Startujeme se dvěma auty a je to pro nás trochu výzva, protože lidí nemáme dvojnásobek jako na jedno auto, takže se budeme snažit to nějak obsloužit, připravení jsme na to dobře.

Martin Prokop letos v týmu závodí s Tomášem Ouředníčkem, jehož cílem mimo závodění je také krytí zad Martinovi v případě, že by se něco přihodilo. Cíl Martina Prokopa je jasný, dostat se do TOP 10 a jak sám přiznává ,,nebude to jednoduché“.

Tomáš Ouředníček: ,,Auto je skvěle nachystané a našim cílem je hlavně nepotkat Martina, protože chceme, aby vyhrál, náš sen je dostat se do desítky, ale budeme šťastní, když se umístíme do TOP 20, hlavně, abychom vůbec dojeli.“

Big Shock Racing:

V týmu Big Shock Racing panují u Jana Brabce  mírné obavy před startem, neboť dostal od Husqvarny informaci, že na nádrži by mohla být prasklina. ,,Nerad bych skončil v půlce etapy, pro prasklou nádrž, sice netekla, ale pro jistotu jsme ji vyměnili“, komentoval Jan Brabec.

V týmu jsou všichni připraveni a nemohou se dočkat, až celá ta sláva vypukne!

Všem závodníkům, zejména českým a slovenským přejeme mnoho šťastných kilometrů!!