Zachrání Keanu Reeves značku Norton?

Když se ve filmu objeví hollywoodský akční hrdina, který zachrání mnoho osob, zvířat či nějaké společenství, může to být propadák. V případě Keanu Reevese to tak ale nebývá. A nyní je velká pravděpodobnost, že se tak stane i ve skutečnosti. Jen se nejspíš musíme spokojit s tím, že to nebude tak akční, jak jsme on Keana zvyklí. O to víc bychom ale měli být šťastnější. Jde totiž o legendární značku Norton.

Pro tohoto britského výrobce motocyklů, který byl založen před více než 120 lety (konkrétně v roce 1898), budoucnost nevypadá příliš zářně. Dokonce se hovoří o krachu. A to se vůbec není čemu divit. Vždyť Norton se pokusila zachránit i samotná britská vláda, která investovala do společnosti 4 miliony liber. To není ale zdaleka vše. Dluhy, a to jak věřitelům, tak na daních i například společnostem, které Nortonu prodaly stroje a vybavení na výrobu vlastních motorů. Nová výrobní hala také spolkla mnohé peníze (ač stavební firmy většinu peněz neviděly) a spousta dalších menších i větších problémů, společnosti rozhodně nepomohly.

Malým želízkem v ohni byl Stuart Garner, který koupil Norton v roce 2008. Zdálo se, že za poslední rok přivedl společnost opět na koně. Závody Tourist Trophy, vývoj nových motorů i modelů, to vše napovídalo tomu, že Norton bude opět fungovat jako konkurenční výrobce. Bohužel však minulý týden banka Metro Bank na popud auditora BDO International hodila značku Norton do nucené správy. A to se zdál být opravdový konec. Tedy pokud se znova nenajde bohatý investor. A jak to tak vypadá, jeden takový tu nejspíš je. A známe ho nejspíš všichni…

Ještě dříve, než si spousta lidí povzdechne, že Keanu Reeves je vlastně jen herec a není hoden takové společnosti (navíc britské), chvíli ještě vydržte. Kromě toho, že Keanu Reeves je vášnivý motorkář, má ke značce Norton velmi úzký citový vztah. A dokonce má s vedením společnosti na výrobu motocyklů už nějaké ty zkušenosti. V roce 2007 postavil společně s Gardem Hollingerem zakázkovou motorku. V roce 2011 už spolu založili firmu Arch Motorcycles.

Ač se Keanu Reeves vlastně k ničemu nevyjádřil, mluví se o tom, že jeho bohatsví, štědrost a láska k motocyklům bude právě to, co značku Norton zachrání. Věříme a doufáme!