Volkswagen ID.3 půjde do výroby už v listopadu!

Elektrický hatchback od Volkswagenu, který jako první využije novou platformu MEB, se má oficiálně ukázat na autosalonu ve Frankfurtu. Ten startuje už ve čtvrtek 12. září, ale než se tak stane, pojďme si o této revoluci německého koncernu říct, co víme.

Čistě elektrický hatchback střední velikosti se začne prodávat u v létě roku 2020 a podle Volkswagenu se bude jednat o skutečnou revoluci jejich automobilů.

Nová platforma MEB bude mít premiéru právě ve voze ID.3. VW však uvádí, že se chystá použít tuto platformu pro až 33 vozidel v průběhu několika dalších let. Elektrických vozů od Volkswagenu by tedy mělo díky nové platformě rapidně přibývat. Nyní ale zpět k samotnému ID.3.

Elektrický hatch od VW bude nabízet celkem tři kapacity baterií. V základu dostanete baterie o kapacitě 45 kWh, následovat bude 58 kWh a nejvyšší možná verze bude mít 77 kWh. Tím by tedy měl být dojezd vozidla 330 až 550 kilometrů. Přitom by měl elektromotor poskytovat výkon až 150 kW (přes 200 koní). O žádného lenocha by se tedy jednat ani zdaleka nemělo.

Že jste ortodoxní odpůrci elektriky a argumentujete převážně tím, že baterie v nich nevydrží a budou stát moc? Volkswagen by měl částečně zavřít pusu i těmto negativistům. Bude totiž svým zákazníkům poskytovat záruku na akumulátory 8 let nebo 160 000 kilometrů.

Volkswagen tvrdí, že již více než 400 kamuflovaných předvýrobních prototypů jezdí po celé Evropě a bedlivě testuje tuto elektrickou techniku za všech dostupných podmínek.

Mimochodem, kolegové z německého AutoBildu se s prototypem už svezli a postavili jej proti elektrickému Golfu. Srovnávací test vyhrál ID.3 v podstatě ve všech aspektech.

Vyrábět se začne už letos v listopadu a jak jsme již zmínili, první kusy se k zákazníkům dostanou už v létě roku 2020. Mimochodem, již 30 tisíc zákazníků si tento vůz závazně objednalo. Cenou by se mimochodem měl základní model vlézt do 800 000 Kč.