Učme se přežít – bezplatné kurzy pro motorkáře vypsaly termíny!

Jistě to zná spousta motorkářů. Chcete se naučit jezdit bezpečněji na motorce, ale máte stroj za pár desítek tisíc a dát třeba čtvrtinu jeho ceny za kurzy ježdění vám přijde moc? Ano, kurzy ježdění a různé motoškoly od renomovaných motorkářů sice dají řidičům motocyklů co do ovládání svého stroje opravdu hodně, jenže čas a péči profesionálních instruktorů je potřeba také řádně zaplatit.

Ano, krom cíleného zlepšování schopností svých „žáků“ je to také hlavně business. Lehkou náplastí však pro ty méně majetné může být projekt „Učme se přežít“, který se už ve svém devátém ročníku vrhá do roku 2019. Bohužel má však slabý marketing a mnoho lidí o něm ani neví, a to je špatně.

Za celý projektem stojí nezisková organizace Tým silniční bezpečnosti, která má za sebou už nespočet projektů pro zlepšení bezpečnosti provozu. Projekt Učme se přežít je financován převážně ze stran partnerů. Díky nim si mohou účastníci získat nové dovednosti ve zvládání krizových situací a celkového ovládání svého stoje. A to je samozřejmě dobře, špatně je však jedna jediná věc. Proč se do financování podobných projektů neangažuje více stát?

Tak jako tak, kurzy Učme se přežít budou probíhat na dvou místech v České republice. Konkrétně se bude jednat o okruh v Sosnové u České Lípy a polygon v Jihlavě.

Registrovat se na termíny můžete na stránkách www.ucmeseprezit.cz a je třeba říct, že tomuto projektu opravdu fandíme!