Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul poráží úřadujícího mistra světa v přímém souboji!!!

Před finální rychlostní zkouškou byl rozestup Ogiera a Neuvilla pouhých 0.8″. Závěrečnou Power stage však nejlépe zvládl Thierry Neuville s Nicolasem Gilsoulem o 1.5″, což pro ně znamená nejenže zisk plného počtu bodů z power stage, plného počtu bodů ze sardinské rallye, ale především navýšení mistrovských bodů v šampionátu a malý krůček k titulu mistra světa. Soutěž přitom pro Ogiera mohla skončit už o něco dříve. Na jedné z rychlostních zkoušek si totiž Julien Ingrassia „zapomněl“ vyzvednout jízdní výkaz, což dle regulí rallye znamená diskvalifikaci. Mistry zachránila konkurenční posádka Ott Tänak – Martin Järveoja, když jim onen „zapomenutý“ jízdní výkaz přivezla. Zde jsou krásně demonstrovány dvě věci. První: I mistr tesař se někdy utne, a druhá: Fair Play a nesmírně přátelské gesto konkurenční posádky.

Jen pro zajímavost, pro posádku Neuville – Gilsoul to znamená 9. vítězství v mistrovství světa a 32. stupínek vítězů (bedna).

Kategorii WRC2 si zcela podmanil Jan Kopecký, čímž utvrzuje své kvality i na zkouškách s nezpevněným povrchem, což by mělo u týmu Škoda Motorsport bít na poplach, aby se rozhodli umožnit našinci zabojovat o titul mistra světa.

Sardinská rallye byla nesmírně napínavá do samotného konce, pro mnohé ze závodníků také velmi trpká. My však děkujeme za pěknou podívanou, gratulujeme vítězům, ale i smekáme před poraženými, jenž ukázali dravost, sílu a bojovnost!