Subaru svolává 1,3 milionu aut po celém světě!

Japonská automobilka Subaru řeší problém celkem velkého počtu vozů, kterých se týká nemalá, avšak ne tak závažná závada, konkrétně na brzdách. Fajn, nechceme si hrát na bulvární Blesk, takže rovnou to uvedeme na pravou míru. Není to závada na brzdovém systému jako takovém, nýbrž na jeho spínači brzdových světel.

Podle agentury Reuters se jedná celkem o 2,3 milionu vozidel, ovšem tato informace se ukázala jako zavádějící a počet aut s tímto problémem je „jen“ 1,3 milionu. O co se tedy jedná?

Subaru má na modelech Impreza (2008-2016), Crosstrek/XV (2013-2017) a Forester (2014-2016) problém se spínačem brzdových světel. Konkrétně se jedná o to, že se mohou některé nepevné těsnící materiály (například silikon) dostat do spínače brzdových světel a vyřadit tak jejich funkčnost. Subaru o tom informovalo společnost NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration). Prozatím nemáme více informací, samotné Subaru však přiznává, že registrovalo již celkem těchto 33 případů.

Zdroje se víceméně rozcházejí, kterých trhů se to týká. Prvotní informace Reuters hovořily o globálním problému, pozdější zase zmiňovaly pouze americký a japonský trh. Web svolávačky.cz prozatím o ničem takovém neinformoval, takže si budeme muset na bližší podrobnosti ještě počkat.

Subaru zároveň dodává, že bude majitele postižených vozidel kontaktovat v následujících dvou měsících, a že problém se netýká všech vozidel konkrétních modelů a roků výroby, ale záleží na konkrétním VINu vozidla. Od problému s airbagy značky Takata (které postihly více automobilek) to bude největší svolávací akce této automobilky.