Sbohem, broučku!

Ať zní nadpis jakkoliv šíleně, homosexuálně nebo možná i trochu nevhodně, asi nejde jinak vyjádřit soucit a zármutek, když nás navždy opouští legenda. Ano, Volkswagen Brouk končí a jak to tak vypadá, tak úplně nadobro.

VW Beetle tu s námi byl od roku 1938 a dá se říct, že je v podstatě jako Donald Trump. Buď ho prostě milujete nebo ne. Ano, je pravdou, že dnešními měřítky je první generace brouka příšerný jezdící krám, ale nedá se mu upřít jedna věc. Je to skutečná legenda, kterou zná opravdu každý. Dnes ale vynecháme složitý a trnitý příběh jednoho z nejkontroverznějších aut, které doslova stálo u zrodu automobilky Volkswagen (lidové vozidlo) a spájelo taková jména jako třeba Adolf Hitler nebo Ferdinand Porsche a prostě se jen rozloučíme.

Ředitel společnosti Volkswagen Herbert Diess totiž v rozhovoru pro magazín MotorTrend potvrdil, že Beetle skutečně končí a není v plánu žádný nástupce (ať už spalovací nebo elektrický). Dobře, když se přestala vyrábět generace první a nastoupil po delší odmlce NewBeetle, bylo to vážně hrozné auto, ovšem svou nemalou klientelu si to našlo. Další generace se už ale opravdu povedla je vážně velká škoda, že brouk končí.

Poslední sbohem můžeme Beetlu říct ještě v průběhu tohoto roku. A pak bude bohužel navždy konec… Ale třeba bude Brouk něco jako Ježíš, který údajně prošel vzkříšení. Kdo ví…