Příběh nejslavnější české závodnice se dočká zfilmování…

Elišku Junkovou zná jistě každý český automobilový fanda. Tato rychlá dáma, která se narodila v roce 1900, se dožila úctyhodných 94 let a za svůj život zanechala své závodnické stopy v mnoha autech a zemích světa.

O to blahodárnější zpráva však přichází ze Zlína (mimochodem našeho rodného města a rally kraje). Filmový producent Zdeněk Skaunic ze zlínských ateliérů se totiž rozhodl o Elišce natočit celkem 4 díly po 90minutách o jejím životě. Filmová série zavítá do několika zemí a objeví se v ní spousta historických aut. Počítá se samozřejmě se spoluprací s Ladislavem Samohýlem, který má ve Zlíně obrovskou sbírku historických vozidel a jako jediný v České republice staví repliky předválečných závodních vozů Bugatti.

Ve filmu nebude chybět ani největší závod Elišky Junkové – Targa Florio 1928 a producent Skaunic bude dbát na to, aby se ve filmu objevily skutečně autentické vozy, které se tehdy tohoto závodu účastnily.

Filmová série je ale zatím na počátku (ač se scénář již píše) a její premiéra je v českých kinech plánována na rok 2020. Tehdy totiž budeme slavit 120. výročí narození naší nejslavnější závodnice, která dobyla svět.

Už teď se skutečně moc těšíme!