Premiéra nového Land Rover Defender v ROKO-MOTOR!

Jistě motoristický svět neminul fakt, že Land Rover představil zbrusu novou generaci kultovního modelu Defender. Část fanoušků pláče a další část s potleskem vítá. Že by tato ikona však zženštěla a už to nebyl offroad pro pořádné chlapy, se však opravdu bát nemusíte.

Když jsme dostali pozvání na českou premiéru (v pořadí již druhou) do zlínského showroomu ROKO MOTOR, bylo už od začátku patrné, že to bude oficiální odhalení se vším všudy, co k tomu patří. Atraktivní program, vynikající jídlo i pití, vystoupení tanečních skupin i barmanská show – to vše čekalo na účastníky tohoto slavnostního odhalení. Hvězdou večera pak byl, samozřejmě Defendera nevyjímaje, herec Martin Dejdar, který všechny účastníky celým večerem provázel.

Jako správní nedočkavci jsme se (pochopitelně po předchozí domluvě) dostavili s dostatečným předstihem, a to konkrétně přímo doprostřed samotných příprav akce. Nový „Defík“ stál už samozřejmě zahalen černým hábitem a čekal na tu svou chvíli. I přes hektické období příprav si na nás přesto tým ROKO MOTOR našel čas a my si mohli tak nového Defendera pečlivě prohlédnout ještě předtím, než se nahrnuly davy nedočkavců.

Kdokoliv se bál, že nový Defender ztratil punc ryzího offroadu a stala se z něj jen voňavka, která se hodí spíše na silnice, může být naprosto v klidu. Ano, Defender si místo špinavých montérek po dědovi oblékl moderní a elegantní kabátek, ani v nejmenším to ovšem neznamená, že si nevezme sekeru na ramena a nezabředne do hloubi zabláceného lesa na pořádnou chlapskou práci.

Ještě než se však o tomto faktu budou moci přesvědčit i ostatní, musíme si ještě nějakou chvíli počkat. Naštěstí čas do zlatého hřebu večera vyplnil nabitý program. Ať už se jednalo o po celou dobu dostupný bar míchaných koktejlů v podání barmana Jakuba Orla z barmanizlin.cz, o taneční vystoupení na téma James Bond, ukázka dechberoucího umění lidského těla (ve vší počestnosti samozřejmě) nebo taneční a světelnou show Jany Mareškové.

Po (a zároveň také tak trochu při) světelné show se pod černou plachtou rozsvítila přední světla a nový Def pomalu vyjel přímo naproti nedočkavému davu. Samozřejmě všichni znali nového Defendera už z fotografií a videí, přesto ovšem nebylo možné přehlédnout údiv ve tvařích všech přítomných.

Nový Defender vypadá prostě úžasně a ač dostal naprosto nový, svěží a moderní vzhled, nese s sebou stále určité retro prvky. Defa si prostě stále na silnici nespletete s žádným jiným modelem značky Land Rover.

„Starý“ Defender byl samozřejmě ikonou terénních a pracovních aut, avšak konečně jde i Defender s dobou a konečně vyslyšel volání zákazníků, kteří chtěli nejen špičkové schopnosti v terénu a užitnou hodnotu, ale také moderní (až luxusní) interiér a řidičskou přívětivost na normálních silnicích.

A my se opravdu těšíme, až si jej budeme moci vyzkoušet.