Porsche znovu otevřelo okruh Nardò!

Slavný testovací ovál bude příští rok slavit své pětačtyřicáté narozeniny a jak jistě víte, od roku 2012 jej vlastní automobilka Porsche. Ta se po rekonstrukci chystá okruh uvést opět do provozu.

Okruh Nardò (celým jménem Pista di prova di Nardò della Fiat) byl postaven roku 1975 italským Fiatem. Leží na jihovýchodu Itálie v kraji Apulie, kde za celý rok panují opravdu příjemné teploty. V oblasti okruhu také příliš často neznají déšt a sníh je opravdovou vzácností. Ideální tedy na různé testy jakýchkoliv automobilů – tedy kromě těch sněžných.

Pochopitelně testovací trať Nardò není jen o velkém klopeném oválu, který má na délku 12,6 kilometru. Uvnitř této megalomanské kruhovité stavby je totiž dalších zhruba 30 kilometrů tratí, laboratoří a testovacích hal pro různé druhy automobilového i motocyklového vývoje. Porsche samozřejmě trať pronajímá různým výrobcům a testovací centrum je tak v podstatě 24 hodin denně v permanenci.

Porsche však ke konci roku 2018 ovál uzavřelo a rozhodlo se modernizovat. No a zhruba po 35 milionech eur a sedmi měsících jsou rekonstrukce hotovy a Nardò je opět plně připraveno k provozu.

16 metrů široký ovál o čtyřech pruzích dostal nový asfalt a svodidla a totéž platí samozřejmě také o tratích uvnitř oválu. Rekonstrukce se dočkaly také haly a laboratoře a nyní budou v centru oválu také technologie a prostor pro vývoj elektrických nebo autonomních vozidel.

Slibujeme, že se na toto testovací centrum vydáme a přineseme vám reportáž o tom, co vše je zde vlastně možné.