Nissan již brzy představí nové „Zetko“! (TEASER)

Modelová řada s označením Z na konci číselného názvu (lidově řečeno Fairlady Z) se vyrábí již od roku 1969 a netřeba připomínat, že se Zetka se stala opravdu velkým hitem. Posledním z generace je samozřejmě fantastická 370Z, jenže od jejího představení uplynulo už 12 let a chce to obměnu.

Na tu láká Nissan v krátké upoutávce, kde se ne tak úplně ukáže celkem 12 modelů, které Nissan plánuje v příštích 18 měsících vyrábět. A protože video nese název „od A do Z“, tak je mezi nimi pochopitelně i pro nás nejvíce atraktivní Zetko!

Bohužel se ve videu neobjevil ani náznak nové generace Nissanu GT-R (R36), toho se však jistě také dočkáme. Jen ne v příštích dvou letech.

Moc toho o nové Z35 samozřejmě nevíme, ale jeví se logicky, že dostane 3,0 litrový šestiválec do V z Infiniti Q60 Red Sport 400. V Zetku by měl dávat výkon přinejmenším 400 koní a vzhledem k logickému navyšování čísel v názvu (které normálně značily objem motoru), určitě neponese název 300Z. Nové Zetko by se tedy mohlo jmenovat 400Z.

Prozatím je generace Z35 ve fázi vývoje, ale jistě se ještě do konce roku dočkáme špionážních fotografií zamaskovaného prototypu. Už teď se těšíme!