Ford Puma – jméno z devadesátek se vrací!

Kdo by neznal Ford Puma. Tento třídveřový prcek připomínající Coupé se vyráběl v letech 1997-2002 a jeho podvozek sklidil opravdu velké ovace u milovníků řízení. V kombinaci s povedenou sedmnáctistovkou to bylo vskutku velmi dobré a zábavné auto. Po roce 2002 se však Puma vyrábět přestala a její jméno jsme už v kontextu s dalším vozem neměli šanci slyšet. Nyní se ale jméno Puma vrací. Jo a bude to crossover…

Nejspíš po vzoru Mitsubishi Eclipse, se jméno Puma přemístí z kategorie malých a sportovně laděných vozů do segmentu malých crossoverů. Boom crossoverů a SUVček, zdá se, zdaleka nekončí, protože nová Puma má vyplnit díru mezi modely EcoSport a Kuga.

Dobře, tuto módu crossoverů opravdu nechápeme a co nechápeme ještě víc, je tvrzení Fordu, že s vývojem nové Pumy údajně částečně pomáhal průzkum trhu. Potencionální zákazníci si totiž prý žádali to, aby se do kufru Pumy vešly dva golfové bagy postavené na výšku, což Ford hrdě hlásí, že splnil. Ač víme všichni, že zákazníci, kteří si Pumu v Evropě koupí, v životě golfový bag převážet nebudou, Ford se tento fakt přesto neváhá vyzdvihnout v pozitivních vlastnostech zavazadlového prostoru. Ten má mimochodem na čísla 456 litrů objemu.

Moc toho však prozatím o nové Pumě nevíme. Je ale jasné, že dostane litrový EcoBoost a budete moci mít motor s výkonem až 155 koní a hybridní technologií. Na lehkou ochutnávku jejího zevnějšku se ale můžeme podívat díky krátkému představení samotného Fordu.

Vyrábět se bude v rumunském městě Craiova a její debut proběhne někdy ke konci tohoto roku.