Ford Focus a Fiesta dostanou hybridní variantu!

Americký gigant Ford se rozhodně netají svými plány na budoucí elektrifikaci mnohých modelů. Svou hybridní nebo čistě elektrickou variantu tak dostane například i populární Mustang nebo nejprodávanější pickup na světě F-150. Ještě tento rok se však kromě toho představí pro Evropu cenově dostupnější hybridy, které budou vycházet z obyčejných hatchbacků, na které jsme jinak zvyklí…

Ford koneckonců už v lednu představil faceliftované Mondeo, které hybrid dostalo také. Nyní jsou ale na řadě menší modely – Focus a Fiesta.

Fiesta EcoBoost Hybrid a Ford EcoBoost Hybrid se představí s fantastickým přeplňovaným litrovým tříválcem, který bude mít k dobru malý elektromotor. Bude to tzv. mild-hybrid s 48V sítí a jeho tradiční alternátor nahradí generátor BISG (belt-integrated starter generator). Ten má klasickou řemenici pro řemen a je schopen dopomoci točivému momentu motoru nebo také k „výrobě“ nebo ukládání elektřiny. Zároveň funguje i jako měnič stejnosměrného a střídavého proudu.

Fiesta by měla mít kombinovanou spotřebu 4,9 litru na 100 kilometrů jízdy, kdežto Focus dokonce 4,7 litru.

K Mondeu, Fiestě a Focusu přibude také Transit a Tourneo Custom Hybrid, který by se měl v Evropě začít prodávat ještě tento rok.

Ford zároveň uvádí, že by v budoucnu chtěl nabízet hybridní nebo elektrickou variantu ke každému svému modelu