Design nové Škody Octavia unikl skrze infotainment!

Nová generace nejoblíbenějšího vozu v našem malebném kraji je jednou z nejočekávanějších novinek letošního (resp. příštího) roku. Nová Škoda Octavia byla již zachycena s kamufláží a dokonce i lehce obnažená. Nyní ale díky náhledu vozidla v jejím infotainment systému můžeme vidět celý design. Byť tedy v opravdu mizerné kvalitě. Ovšem i tak se můžeme aspoň částečně pokochat novým interiérem, který se opravdu povedl. I když je stále také schován pod maskováním.

Po vzoru Škody Scala dostane nová „ovce“ pochopitelně digitální přístrojovou desku a velký dotykový panel. Všimnout si můžeme také výdechů klimatizace až pod tlačítky výstražných světel, zamykání/odemykání vozu, vypínání systému Start/Stop, parkovacího asistenta, protiprokluzu a dalších. Pod výdechy už bude jen místo pro odkládací prostor životně důležitých předmětů.

Jelikož je v interiéru patrný úbytek tlačítek a dalších fyzických ovládacích prvků, nejen klimatizace se pak bude ovládat pouze přes dotykovou obrazovku.

Velkým otazníkem je však volič automatické převodovky, který se proměnil na takový jednosměrný joystick. Je ale více než pravděpodobné, že tento systém ve výrobní verzi nahradí klasický volič, avšak s novým designem a lehce pozměněným tvarem.

Foto: Motor1.com