Bývalý inženýr Tesly bude vyrábět elektrické motocykly!

Všechno zlé je k něčemu dobré, říká se. V případě odchodu hlavního inženýra Tesla Motors to jistě platí dvojnásob. Z vývoje Tesly před časem odešel Mohanraj Ramaswamy do své rodné Indie, kde má opravdu velké plány.

Ve své rodné zemi po odchodu z kalifornského Silicon Valley (kde žil 20 let) chce zužitkovat veškeré nabité zkušenosti a vyrábět elektrické motocykly. A mělo by jít vlastně o první elektrické motocykly z Indie vůbec.

Ind Mohanraj Ramaswamy už stihl v roce 2018 založit společnost s názvem Srivaru Motors a v plánu má konkurovat například motocyklům značky Zero. Prozatím je v plánu vyrábět malou motorku, která svými výkony bude konkurovat spíše maloobjemovým motocyklům jako KTM Duke 390 nebo Honda CB300R. Na konkurenční stroj, který se bude stavit třeba proti strojům značky Lightning nebo Energica si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Společnost Srivaru tvrdí, že s motocyklem vyjede už někdy v průběhu příštího roku a slibuje vcelku slušné parametry. Zrychlení na 100 km/h pod 4 sekundy, dojezd až 200 kilometrů. Nejpříznivější má být však ale cena stroje. Ta by se měla pohybovat někde okolo již zmíněných benzínových konkurentů.

Srivaru plánuje za první rok výroby pokrýt až 30 tisíc zákazníků a po 18 měsících po započnutí výroby až na 100 tisíc. Otázkou však je, jestli se těchto motocyklů dočkáme i v Evropě.