Bugatti říká, že jejich SUV nebude na koncernové platformě!

Prestižní výrobce luxusních vozů Bugatti se nechal slyšet, že jejich nové SUV nebude stát na platformě jiného modelu z koncernu VW. Něco nám tu ale stejně moc nevoní, jelikož ještě nedávno šéf Bugatti tvrdil, že SUV za žádnou cenu v plánu není, protože je to v rozporu s tradicemi a historií značky. To tedy u Bugatti rychle mění názory…

Samozřejmě to není otázkou jednoho roku nebo dvou, ovšem luxusní konkurence Bentley Bentayga, Rolls-Royce Cullinan a Lamborghini Urus nejspíše donutilo vedení přehodnotit situaci a vypadá to, že SUV od Bugatti se nejspíš opravdu dočkáme. Ale hezky popořadě. Nejdříve má totiž přijít čtyřdveřové luxusní GT.

Stejně tak Bugatti ujišťuje své příznivce, že se bude jednat o velmi lukrativní SUV, které nebude sdílet platformu se svými koncernovými bratříčky. Zapomeňte tedy prý na stejný základ (tedy platformu MLB) jako Porsche Cayenne, Audi Q8, Lambo Urus, VW Touareg a Bentley Bentayga. Vyrábět se má navíc v domácí Francii, nikoliv v továrnách Volkswagenu. Znovu však připomínáme, že Bugatti ještě před pár měsíci tvrdilo, že žádné SUV nechystá, takže těžko říct, jak moc je toto tvrzení důvěryhodné.

Tak jako tak, u Bugatti ještě SUV schváleno není, avšak vedení říká, že pokud projde schvalovací komisí, bude platit výše napsané.