Bugatti La Voiture Noir – nejdražší hypersport světa!

Nejexkluzivnější a nejluxusnější značka ze světa automobilů letos slaví 110 let. K jejím oslavám odhalila Chiron anniversary edition, jenže to by bylo na takovou značku přeci jen málo, proto se Stephan Winkelmann, coby prezident společnosti rozhodl, že k tomuto výročí udělá něco speciálního – výjimečného, a tak se také stalo. Dnes byl odhalen nový a zároveň také nejdražší hypersport na světě Bugatti La Voiture Noir.

Tento vůz je také výjimečný svým příběhem. Vychází totiž ze slavné Bugatti T57 SC Atlantic, o které si můžete něco přečíst zde. Verze Atlantic vznikly čtyři kusy, jenže ten čtvrtý vůz Jeana Bugattiho – La Voiture Noire si vzala v roce 1940 historie a už jej nikdy nikdo neviděl. Proto se Stephan Winkelmann rozhodl, že vytvoří jediný kus inspirovaný tímto bájným vozem.

„LA VOITURE NOIRE“ – víc než REINTERPRETACE!
,,Atlantik je jednou z ikon bohaté historie BUGATTI. Ve své době bylo toto kupé jedinečné svou elegancí, kvalitou a výkonem, a tím také zůstává do dnes. Luxusní sportovní auto. Pro nás je to jak inspirace, tak i závazek současně, „říká Stephan Winkelmann, prezident společnosti BUGATTI.

Pokud jde o exkluzivitu, výkon a luxus, nový „La Voiture Noire“ je každým centimetrem rovnocenný s mistrovským dílem Jeana Bugattiho. Je to dokonalý projev BUGATTIho základních kamenů: „dynamika, luxus a elegance“.

Cenovka tohoto hypersportu se dnes vyšplhala na 16,5 milionů eur (422 milionů korun) a spekuluje se, že jeho novým majitelem je Dr. Ferdinand Piëch, vnuk Ferdinanda Porsche.
Jenže kromě ceny a karoserie, jež je opravdovým uměleckým dílem ničím výjimečným neoplývá. V útrobách karbonového monokoku je totiž technika totožná z Chironu i Diva, tedy 8.0 l W16 se čtyřmi turbodmychadly o výkon 1500 koní a točivým momentem 1600 N.m.

Názor si každý udělejte sám…