Série NASCAR na okruhu v Mostě stála opravdu za to!

Jednu jedinou závodní sérii NASCAR mimo americký kontinent NASCAR Whelen Euroseries přivítal tento víkend mostecký autodrom. Největším tahákem pro diváky byl samozřejmě (kromě samotných vozů NASCAR) především bývalý pilot Formule 1 Jacques Villeneuve.

Ten však bohužel v první šikaně poškodil svůj vůz natolik, že veškeré ambice na dobré umístění vyhasly. Avšak pojďme hezky popřadě.

Ve čtvrtek zaburácely uřvané osmiválce Chevrolet centrem města, kde měly závodní speciály spanilou jízdu. O půl sedmé večer čekala na diváky autogramiáda jezdců a pochopitelně také rozhovory.

Během nedělního závodu odpadli rovnou dva největší favorité. Konkrétně již zmíněný Jacques Villeneuve odstoupil po kolizi s vedoucím šampionátu Alonem Day. Alonův vůz kolizi s Villeneuvem bohužel také nepřečkal ve stavu, ve kterém by mohl pokračovat a Alon Day musel odstoupit ze závodů také. Z kolize pak nejvíce profitoval italský jezdec Nicolo Rocca, který závod vyhrál. Na bednu se vedle něj postavil stříbro beroucí Belgičan Stenes Longin a třetím místěm uzavřel pódium Francouz Thomas Ferrando.

Náš jediný zástupce Martin Doubek si v krílovské Elite 1 dojel pro 12. místo a v kategorii Elite 2 na skvělé šesté pozici. I tak to bylo pro (ještě ne úplně zdravotně v pořádku) Martina Doubka velké zklamání.

Foto: Autodrom Most