Thierry Neuville dramaticky zvítězil na Tour de Corse!

Štěstí jednoho roste ze smůly druhého – Thierry Neuville dramaticky zvítězil na korsické rallye!

Thierry Neuville po příjezdu do cíle poslední rychlostní zkoušky korsické rallye nebyl se svým časem vůbec spokojen a byl již smířený se druhým místem, což samozřejmě není nic hrozného, ba naopak.  ,,Dělal jsem co jsem mohl, ale ten čas je otřesný“, komentoval rozhořčeně. Jenže pak se na trať vydal lídr závodu Elfyn Evans a dostal defekt, jehož následkem se začal propadat. Do cíle pak dojel se ztrátou +1’29,9″ na zběsilého Meeka a znamenalo to pro něj propad až na třetí místo. Thierry Neuville se tak mohl na úkor Elfyna Evanse radovat z vítězství, bohužel i taková umí rallye být.

„Snažil jsem se kontaktovat tým, abych získal informace, nebyli jsme si jisti, jestli jsme vyhráli nebo ne,“ řekl Neuville. „Když jsem přišel na pódium, viděl jsem své mechaniky a pak jsem pochopil, že to máme.

„Jsem opravdu zklamaný za Elfyna, který odvedl opravdu dobrou práci, ale zasloužili jsme si to také. Byla to skvělá bitva, “ konstatoval v cíli Thierry Neuville.

„Je těžké to přijmout, ale je to povaha sportu. Myslím, že se to stalo na rovné cestě, díře nebo kusu kamene, který se zvedl. Cítil jsem, že je to hned, ale snažil jsem se na tom jet, abych zjistil, zda bychom mohli minimalizovat ztrátu času, “ popsal své pocity Elfyn Evans.

Favoritem závodu byl bezesporu Sébastien Ogier, který však svými výsledky příliš neoslňoval a na druhou příčku se vyškrábal  především díky nefektům jeho oponentů.

Elfyn Evans – smolař dnešního víkendu, celou soutěž si počínal skvěle a první místo by bylo tou správnou odměnou, bohužel defekt na poslední rychlostní zkoušce rozhodl o pádu na třetí pozici.

Dani Sordo se víceméně celý závodní víkend udržoval konzistentně na čtvrté pozici, jež mu náleží i po projetí cíle letošního ročníku Tour de Corse.

Skvěle měl rozjetou soutěž i Ott Tänak, který se pral o první místo s Elfynem Evansem, bohužel ani on se nevyvaroval defektu, který rozhodl o jeho pozici, chuť si však jistě napravil na power stage, kde zajel druhý nejrychlejší čas, tím nejrychlejším je Kris Meeke, jenž na power stage řádně zatáhl a bezkonkurenčně uzmul plný počet bonusových bodů.

🇫🇷 Rallye Tour de Corse 2019:

1. 🇧🇪 Neuville T. – 🇧🇪 Gilsoul N. 3h 22’59,0″ (Hyundai i20 WRC)
2. 
🇫🇷 Ogier S. – 🇫🇷 Ingrassia J. +40,3″ (Citroën C3 WRC)
3. 🇬🇧 Evans E. – 🇬🇧 Scott M. +1’06,6″(Ford Fiesta WRC)
4. 🇪🇸 Sordo D. – 🇪🇸 Del Barrio C. +1’18,4″ (Hyundai i20 WRC)
5. 🇫🇮 Suninen T. – 🇫🇮 Salminen M. +1’24,6″(Ford Fiesta WRC)
6. 🇪🇪 Tänak O. – 🇪🇪 Järveoja M. +1’40,0″ (Toyota Yaris WRC)
7. 🇫🇮 Lappi E. – 🇫🇮 Ferm J. +2’09,1″ (Citroën C3 WRC)
8. 🇫🇷 Loeb S. – 🇮🇩 Elena D. +3’39,2″ (Hyundai i20 WRC)
9. 🇬🇧 Meeke K. – 🇬🇧 Marshall S. +5’06,3″ (Toyota Yaris WRC)
10. 🇫🇮 Latvala J. – 🇫🇮 Anttila M. +6’44,6″ (Toyota Yaris WRC)

Power stage:

1. 🇬🇧 Meeke K. – 🇬🇧 Marshall S. (+5 bodů)
2. 🇪🇪 Tänak O. – 🇪🇪 Järveoja M. (+4 body)
3. 🇫🇮 Suninen T. – 🇫🇮 Salminen M. (+3 body)
4. 🇧🇪 Neuville T. – 🇧🇪 Gilsoul N. (+2 body)
5. 🇫🇷 Ogier S. – 🇫🇷 Ingrassia J. (+1 bod)