Rallye Australia byla kvůli mohutným požárům zrušena!

Poslední letošní závod seriálu WRC  byl nejdříve zkrácen ze 324,65 na pouhých 94,37 ostrých kilometrů, následně však po konzultaci s místní vládou, automobilovou federací, bezpečnostními složkami a obyvateli došlo ke zrušení letošního ročníku z důvodů pokračujících ničivých požárů.

 Rozhodovat se zde přitom mělo o titul v šampionátu konstruktérů, jehož korunovace aktuálně připadla týmu HYUNDAI SHELL MOBIS WORLD RALLY TEAM, který po posledním závodě ve Španělsku vedl o 18 bodů. K předčasnému konci šampionátu a „prohře“ konstruktérského titulu se vyjádřil šéf týmu Toyota Gazoo Racing WRC – Tommi Mäkinen.

„Zrušení Rally Australia bylo jediným správným rozhodnutím a my jej plně respektujeme. Tým samozřejmě dorazil do Austrálie bojovat o titul, ale za těchto hrozných okolností se na to snad ani nedalo myslet. Doufáme, že vše bude brzy v pořádku a situace v Austrálii se zklidní. To je teď mnohem důležitější, než jakýkoliv sport.“

Se slovy Tommiho Mäkinena se ztotožňují i bafuňáři z ostatních týmů.

Jelikož se týmy a posádky již v Austrálii nacházeli před samotným zrušením soutěže, rozhodli se alespoň pro podporu místních, a to jak formou podpory psychické, finanční, ale také poskytli například catering, darovali různé reklamní předměty a podepsaná trička s kombinézami. Rovněž vyjádřili respekt záchranným složkám, které jsou nasazeny nepřetržitě!

Tohle gesto je opravdu šlechetné, více než sportovní a samozřejmě lidské, bravo!