Nebeský samuraj Muroya nejrychlejší v kvalifikaci!

Yoshihide Muroya získal první body v sezóně 2019!

Nová sezóna Red Bull Air Race je v plném proudu a hrstka nejrychlejších pilotů uzmula první body v dnešní kvalifikaci.
Nejrychlejším pilotem dnešní kvalifikace se stal Yoshihide Muroya, který se jak se zdá nejrychleji přizpůsobil novým pravidlům, za jeho výkon mu jsou připočítány tři body.

Spousta pilotů se potýkala s novým pravidlem Over-G, kde, pokud dosáhnou 11G, obdrží trest v podobě penalizace jedné vteřiny, nicméně tohle nebyla Muroyova záležitost a nastavil laťku na 53,024″.

Na paty Muroyovi nejvíce šlapal Pete McLeod, jenž zaostal o pouhých +0.216″ z čehož se vyklubalo druhé místo a Kanaďan s úsměvem na tváři inkasoval dva body. Jenže úsměv mu dlouho nevydržel, neboť mu byly body po technické prohlídce odebrány na základě skutečnosti, že na jeho závodním letadle bylo mimo limit jedno magneto. Komise se proto rozhodla, že v tomto případě neudělí žádné body, které by za normálních okolností byly uděleny v souladu s tímto umístěním. Bylo zřejmé, že záležitost nebyla úmyslná, avšak komise své rozhodnutí nezměnila.

Michael Goulian dolétl třetí a získal jeden bod, zatímco mistr světa Martin Šonka skončil čtvrtý a bez bodů. Martin se však nechal slyšet, že nebude příliš zaujatý dnešním výsledkem, protože na Muroyu ztrácí jen 0.500″. Martina čeká zítra duel s Cristianem Boltonem.

 

Mika Brageot v kvalifikaci skončil na pátém místě, Juan Velarde těsně za ním. Benu Murphymu náleží místo sedmé a v round of 14 bude čelit Mattu Hallovi, který skončil hned za ním. Hall zaostává za lídrem kvalifikace o +0.768″.

Náš druhý zástupce Petr Kopfstein si nevedl příliš dobře a v kvalifikaci bere 12. místo. Zítra na něj v round of 14 čeká Michael Goulian.

Matthias Dolderer skončil 10. a Kirby Chambliss na 13. místě, oba obdrželi sekundovou penalizaci kvůli novému nad-G pravidlu a budou se zítra pokoušet neopakovat stejnou chybu.

Piloti Master Class začínají svůj první závod sezóny 2019 v rámci round of 14, které začíná ve 14:00 místního času (10: 00UTC) a můžete jej sledovat ZDE. Pokud však budete naladěni již ve 12:45, můžete začít sledováním závodu třídy Challenger.

 

 


Zdroj: Red Bull Air Race