Hyundai Motorsport slaví argentinský double!

Náročné a nepředvídatelné rychlostní zkoušky argentinské rallye ovládl Neuville-Gilsoul! 

Argentinská rallye se nepochybně vryla do paměti pilotům již na seznamovacích jízdách, kde po vydatných deštích řada z nich při najíždění rychlostních zkoušek zapadla . Od té chvíle nepochybně mnoha z nich o budoucím průběhu celé soutěže v palici rotovaly válce jak v nonstopu na matech. Na šotolinových podnicích totiž velmi záleží na stavu vozovky a ten se mění k horšímu po každém průjezdu.

S mimořádně náročnou soutěží se však nejlépe vyrovnalo duo Neuville s Mikkelsenem, kteří si odváží double. Šťastný také nakonec může být i Sébastien Ogier, jenž se sice potýkal s obtížemi svého vozu, dokázal však nakonec urvat plný počet bodů v power stage a rovněž se na poslední rychlostní zkoušce o +1,4″ posunout na třetí místo a sesadit tak Krise Meeka, který dělal co mohl, avšak (dle jeho slov) vlivem pomalého defektu nedokázal udržet Ogiera za svými zády. Smolný začátek soutěže zaznamenal Estonec Tänak, jenž měl sice soutěž velmi dobře rozjetou, avšak po prasklé poloose a následně problémech s elektronikou musel odstoupit. Elfyna Evanse se smůla drží dál. V desáté rychlostní zkoušce totiž trefil obrovský kámen a působení v Argentině pro něj skončilo. Podobný osud zaznamenal také Esapekka Lappi, jenž po havárii na osmé vložce nevratně poškodil svůj Citroën C3 WRC a také nemohl pokračovat v soutěži dále.

Jari-Matti Latvala se ke dnešnímu dni s počtem 200 startů řadí mezi rekordmany a nezkušenější piloty aktuální špičky, zkušenější už je snad jen jeho co-pilot Mikka Anttila, který jich na svém kontě má již 211, svůj průběh argentinské rallye si však představovali mnohem úspěšnější, náladu jim jistě zlepšilo alespoň druhé místo z power stage, odkud si odváží hned 4 důležité body.

🇦🇷 XION Rally Argentina 2019:

1. 🇧🇪 Neuville T. – 🇧🇪 Gilsoul N. 3h 20’54,6″ (Hyundai i20 WRC)
2. 🇳🇴 Mikkelsen A. – 🇳🇴 Jæger A. +48,4″(Hyundai i20 WRC)
3. 🇫🇷 Ogier S. – 🇫🇷 Ingrassia J. +1’04,8″ (Citroën C3 WRC)
4. 🇬🇧 Meeke K. – 🇬🇧 Marshall S. +1’06,2″ (Toyota Yaris WRC)
5. 🇫🇮 Latvala J. – 🇫🇮 Anttila M. +1’21,1″ (Toyota Yaris WRC)
6. 🇪🇸 Sordo D. – 🇪🇸 Del Barrio C. +1’26,7″ (Hyundai i20 WRC)
7. 🇫🇮 Suninen T. – 🇫🇮 Salminen M. +4’57,3″(Ford Fiesta WRC)
8. 🇪🇪 Tänak O. – 🇪🇪 Järveoja M. +14’24,8″ (Toyota Yaris WRC)
9. 🇳🇴 Østberg M. – 🇳🇴 Eriksen T. +14’28,5″ (Citroën C3 R5)
10. 🇨🇱 Heller P. – 🇪🇸 Martí M. +20’14,5″ (Ford Fiesta R5)

Power Stage:

1. 🇫🇷 Ogier S. – 🇫🇷 Ingrassia J. +5 bodů
2. 🇫🇮 Latvala J. – 🇫🇮 Anttila M. +4 body
3. 🇧🇪 Neuville T. – 🇧🇪 Gilsoul N. +3 body
4. 🇪🇸 Sordo D. – 🇪🇸 Del Barrio C. +2 body
5. 🇪🇪 Tänak O. – 🇪🇪 Järveoja M. +1 bod