Fernando Alonso testoval novou zbraň do Indy 500!

McLaren odhalil nové válečné barvy vozu #66 pro Indy 500, se kterým se Fernando Alonso pustí do posledního boje o trojkorunu motorsportu!

Jedinečný oranžový design McLarenu byl zvolen jako odkaz zakladatele Bruce McLarena, jenž ji použil pro první tým Formule 1 Grand Prix v roce 1966 a odráží vzhled monopostu MCL34 týmu McLaren Formula 1. Letošní schéma pro obě závodní série obsahuje doplňkovou modř, která přitakává na závodní dědictví týmu, zatímco volba #66 je na počest prvního vítězství McLarenu v Brickyardu, které bylo dosaženo v roce 1972 Markem Donohue – Penske M16.

Zak Brown, generální ředitel McLaren Racing, řekl:

„Odhalení vozu # 66 a jeho zbarvení je důležitým momentem pro cestu McLaren Racing do Indianapolis 500. Představuje začátek další fáze našeho programu a odráží obrovské množství tvrdé práce našeho týmu specialistů Indy 500 Technologického centra McLarenu. Všichni se těšíme na to, až 24. dubna poprvé uvidíme # 66 na trase. “

Alonsovi zbývá už „jen“ vítězství v Indy 500, jenž se koná v neděli 26. května 2019 chybí Fernandu Alonsovi pro zisk trojkoruny motorsportu. Jediným držitelem tohoto neoficiálního ocenění v historii motorsportu je Graham Hill. Pro zisk tohoto ocenění je nutno zvítězit ve Formula 1 Monaco Grand Prix, 24h Le Mans a Indy 500.

Fernando Alonso debutoval v závodu Indy 500 v roce 2017, kdy strávil ve vedení 27 kol a jel ve vedoucí skupině až do závěrečných částí závodu. Do cíle a pro kýžené vítězství si však nedojel, protože motor Honda mu v jeho monopostu vyplivl čerta. Letos Alonso a McLaren vsázejí na motor Chevrolet, který si Španěl poprvé vyzkoušel včera na Texas Motor Speedway.

„Když jsem minulý rok všechny poslouchal, tak jsem očekával mnohem méně přítlaku. Může být obtížnější na řízení, zvláště pokud sledujete jiný vůz. Dnes to ale nebyl problém, protože jsem byl na trati sám,“ popsal Fernando Alonso své první dojmy z testování v Texasu.

„Hádám, že to letos bude náročné, navíc když letos nespolupracuji s Andretti Autosport. Vše si letos zařizujeme sami.“ McLaren totiž bude v Indianapolis spolupracovat s týmem Carlin, nejedná se však o tak blízkou spolupráci, jako mezi McLarenem a Andretti Autosport před dvěma lety.

„Mé cíle pro závod zůstávají stejné, tedy vyhrát a završit trojkorunu.“ 

Alonso se v poslední chvíli opravdu nezastaví. Kromě příprav na Indy 500 si nedávno v poušti zkusil vůz Toyoty pro Dakar a minulý týden testoval v Bahrajnu pro McLaren monopost formule 1.

My se už teď nemůžeme dočkat až se Španěl pustí do závěrečného boje o korunku motorsportu na Indy 500!