Barry Sheene – Rossi 70. a 80. let!

Víte, že Barry Sheene byl v podstatě první motocyklovou celebritou, známou po celém světě?

No jen řekněte, v dnešní době není snad nikdo, kdo by neznal jméno Valentino Rossi. Jenže v 70. a 80. letech byl takovým Rossim právě Brit Barry Sheene. Ten se včetně mnoha vítězství vryl do paměti fanoušků především díky barevné závodní kombinéze (tehdy něco nepředstavitelného) a zapáleného cigára na startovním roštu těsně před závodem. Dá se také říct, že zachránil mnoho životů, protože bojkotoval některé nebezpečné velké ceny jako byla Nordschleife Nurburgringu, Tourist Trophy na ostrově Man, starý Masarykův okruh v Brně a další, a vlastně díky němu byly tyto „vražedné“ okruhy vyřazeny ze seriálu Grand Prix. Tehdy plnil Barry obálky všech možných časopisů a novin, podobně jako jeho velký kamarád ze světa Formule 1 – James Hunt.

O Barrym má vzniknout dokonce film (Sheene Movie) podobný například filmu Rush (Rivalové) o již zmíněném Jamesi Huntovi a Niki Laudovi. Na tento chystaný film je už samozřejmě upoutávka, ačkoliv jsme již přes dva roky o žádných novinkách ohledně filmu neslyšeli.

My se už na film opravdu těšíme. Budou v něm těžké Barryho začátky kariéry, život po boku Stephanie McLean (modelky z časopisu Penthouse) nebo boj se zákeřnou nemocí, které Barry nakonec podlehl. Očekáváme velmi emotivní podívanou a doufáme, že scény budou skutečně podle pravdy a film se neponese v nepravdivém duchu Rush (Rivalů).