Lewis Hamilton zvítězil v Bahrainu!

Mercedes profituje ze smůly Ferrari!

Červená světla zhasla, závod byl odstartován. Start nejlépe zvládl Sebastian Vettel následovaný týmovým kolegou Leclercem, kterého však v nájezdu do čtvrté zatáčky atakoval Bottas a následně předjel. Na Leclercovu třetí pozici pomýšlel i Lewis Hamilton, kterému se však předjetí monackého pilota nedařilo, ba co víc, Leclerc zahájil stíhací jízdu a za nedlouho si své druhé místo vzal nejen zpátky, ale rovnou zaútočil na prvního Vettela. Leclerc byl viditelně rychlejší a tak žádal tým o prohození pozic s Vettlem, v 6. kole si však vybojoval vedoucí pozici sám. Ve 13. kole šel do boxů Bottas, o kolo později Leclerc a Hamilton, v 15. kole pak Vettel. Všichni piloti až na Hamiltona, který pokračoval na nejměkčí směsi přešli na žlutě označené pneumatiky. Hamiltonova volba se ukázala jako nešťastná, neboť jeho pneumatiky rychle ztrácely přilnavost a tak jej ve 23. kole za pomocí DRS Vettel hravě zdolal.

Druhou zastávku v boxech (špičky pole) započal ve 35. kole Hamilton následovaný Vettelem ve 36. , Leclercem ve 37. a Bottasem 38. Leclerc si své vedení i přes zastávku v boxech uhlídal, ale jeho týmovému kolegovi Sebastianu Vettelovi nekompromisně dýchal na záda Lewis Hamilton, jenž jej ve 38. kole za druhou DRS zónou v pravé zatáčce nakonec zdolal. Vettel se navíc po výjezdu ze zatáčky roztočil. To ovšem nebylo vše. Poté, co se srovnal, přišel na protilehlé rovince následkem velkého aerodynamického přítlaku o přední spoiler. Následovalo ploužení do boxů pro výměnu pneumatik a nový spoiler a propad až na 9. místo.

Ve 47. kole přišla další rána pro Ferrari. Dosavadního lídra závodu Charlese Leclerca začal brutálně stahovat Lewis Hamilton a Leclerc začal  panikařit. Jeho monopost jel totiž o cca 40 km/h pomaleji vlivem technické závady kynetického motorgenerátoru. Naděje na první vítězství v kariéře začaly opadat. O kolo později šel Hamilton do čela závodu. Třiceti vteřinový náskok začal ukrajovat i Valtteri Bottas, který monackého pilota připravil o druhé místo v 54. kole. Ačkoliv to již vypadalo, že Leclerc přijde i o stupně vítězů, zachránil jej safety car, za kterým piloti odkroužili poslední tři kola.

,,Jsem si jist, že je to pro něj devastující výsledek, protože pro vítězství udělal mnoho, ale v budoucnu získá mnoho dalších vítězství,“ pravil Hamilton.

Jeden bod za nejrychlejší kolo získal Charles Leclerc

 

Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix 2019
Race results

1.  🇬🇧Lewis Hamilton 1h 34’21,295″ (Mercedes)
2. 🇫🇮 Vatteri Bottas +2,980″ (Mercedes)
3. 🇮🇩 Charles Leclerc +6,131″ (Ferrari) 
4. 🇳🇱 Max Verstappen +6,408″ (Red Bull)
5. 🇩🇪 Sebastian Vettel +36,068″ (Ferrari)
6. 🇬🇧 Lando Norris +45,754″ (McLarren)
7. 🇫🇮 Kimi Räikkönen +47,470″ (Alfa Romeo)
8. 🇫🇷 Pierre Gasly +58,094″ (Red Bull)
9. 🇬🇧Alexander Albon +1’02,697″ (Toro Rosso)
10. 🇲🇽 Sergio Pérez +1’03,696″ (Racing Point)