Correa: „Posledních pár týdnů bylo tvrdších než cokoli, čemu jsem kdy čelil.“

Juan Manuel Correa, jenž utrpěl lehčí poranění páteře a mnohačetné zlomeniny nohou při nešťastném incidentu ve Spa, má za sebou klíčovou operaci dolní končetiny!

O zdravotním stavu Juana Manuela Correa jsme vás informovali před komplikovaným ortopedickým zákrokem, nyní pro Vás máme aktualizaci  jeho stavu.

V neděli 29. září byl Juan Manuel Correa přijat na plánovanou operaci rekonstrukce pravé dolní končetiny, kde lékaři provedli kombinaci ortopedických chlopní a externích fixačních chirurgií, po 17 hodinách na operačním sále se  dvacetiletý pacient objevil s nadějnou zprávou od lékařů, že operace byla úspěšná. Dny po operaci byly stresující, ačkoliv by mohly být považovány za úspěch na operačním sále, dalších 48 – 72 hodin bylo rozhodujících pro konečný výsledek operace chlopně.

Ve čtvrtek, a o více než 72 hodin později byli lékaři přesvědčeni o úspěšném postupu, pacienta však udržovali stále pod pečlivým dohledem. Během procedury byli lékaři nuceni odstranit více kostního materiálu, než očekávali, a vyřešit několik problémů s krevními cévami, ale konstatují, že bylo dosaženo hlavního cíle operace. Juan Manuel zůstává v londýnské nemocnici a do dvou týdnů je naplánován další, méně složitý chirurgický zákrok.

Lékaři očekávají, že Juan Manuel bude schopen opustit nemocnici přibližně za šest týdnů. Poté se vydá na cestu k uzdravení. Příští rok bude plný fyzikální terapie, rehabilitace a nápravných operací s cílem znovu získat plné využití pravé nohy a kotníku.

,, Posledních pár týdnů bylo nesmírně těžkých a tvrdších než cokoli, s čím jsem se fyzicky i mentálně setkal. Chápu svou budoucnost, co se týče regenerace nohou, konkrétně mojí pravé nohy, jež je stále docela nejistá, a že moje fyzická rehabilitace bude extrémně dlouhá a komplikovaná. Stále zpracovávám všechno, co se stalo a děje, “ vysvětlil Juan Manuel. „Chci poděkovat všem jednotlivcům, kteří mi tak či onak ukázali svou podporu.“ Jsem ponížen obrovským počtem starostlivých a láskyplných zpráv, které jsem obdržel. Děkuji vám všem ze dna mého srdce a vězte, že vaše povzbuzení a pozitivita mě změnila., “ komentoval o svém stavu ekvádorský pilot.

#Keepfighting